Plastik Şerit Polipropilen Çember Fiyatları - Nur Ak Ambalaj

 
Plastik Şerit & Polipropilen Çember hafif plastik malzemeden yapılmıştır. Yükleri paletlere sabitlemek için veya nakliye için ürünleri, kolileri paketlemek için kullanılır. En yaygın plastik şerit çember çeşididir ve en ekonomik olanıdır. Plastik polipropilen şerit çember çeşitli renklerde, çeşitli kalınlıklarda ve çeşitli ölçülerde üretilmektedir. Plastik şerit çember gerdirme ve uzama sırasında tutuşu iyileştirmek için plastik şerit çemberin üzerlerine desen uygulanmaktadır. Hafif ila orta hizmet çözümleridir. Kartonları, kolileri paketlemek ve güçlendirmek daha hafif palet yüklerini sabitlemek için plastik şerit çemberler kullanılmaktadır. Polipropilen plastik şerit çember makine sınıfı ve manuel el sınıfı olmak üzere farklı ürünlerde de kullanılabilmektedir.


Plastik Şerit Çember Kullanım Alanları

Plastik polipropilen ambalaj çemberi yarı otomatik çemberleme makinelerinde, tam otomatik çember makinalarında ve manuel plastik çemberleme makinelerinde de kullanılabilmektedir. Plastik çember taşıma arabaları manuel çemberleme sistemleri içerisinde yardımcı bir ürün olarak kullanılmaktadır. Polipropilen plastik ambalaj çemberi çelik çemberlemeye göre daha güvenlidir. Kullanıcılar açısından polipropilen çemberlemenin çelik çembere göre kullanımı daha kolaydır. PP çemberleme, ağır hizmet tipi bukle çember tokaları ve manuel çember makineleri ve şarjlı çember makinalarında manuel uygulanabilmektedir. Daha büyük üretim hatları için hızlı bir çemberleme uygulaması için yarı otomatik koli paket çemberi ve tam otomatik çemberleme makineleri kullanılmaktadır. Bir paleti pp şerit çember ile birleştirirken veya bağlarken plastik köşebent koruyucuları çemberin gerginliğini dengelemesinde ve plastik çemberin ürünlere sıkışmasını ve kopmasını engellemeye yardımcı olmaktadır. Plastik palet çemberi sürtünme kaynakları, şarjlı çember makinesi veya havalı çemberleme makinaları ile kullanılabilmektedir. Plastik şeritlerin çoğu geri dönüştürülebilir. PP çember şeridinin tesisler, fabrikalar veya depolar içerisinde taşınması işleminde kolaylık sunmaktadır.


Polipropilen Çemberin Dezavantajları Nelerdir?

Polipropilen çember ürünlere uygulandıktan sonra geriliminin bir kısmını kaybedebilir. Yüksek uzama özelliğine sahiptir ancak bir kez uzadıktan sonra gerilimi geri kazanamaz. Polipropilen plastik ambalaj şeridi UV ışınlarına ve sıcaklık değişimleri gibi olumsuz hava koşullarında gevşeme eğilimi gösterir. PP şerit çemberin hafif yüklere uygulanması daha iyi olmaktadır. Paketlenmiş tuğlalardan ve beton kiremitleri çemberlemekten kaçının ve çelik gibi daha uygun bir çember seçiniz. Paletlerinizin, ürünlerinizin, kolilerinizin uzun mesafe kat etmesi gerekiyor ise, ağır ise ve dengeye ihtiyaç duyur ise veya birden çok kez yükleme ve boşaltma gerektiriyor ise, plastik çember şeridi mantıklı bir seçim değildir. Çelik çember veya kompozit lifli çember gibi önemli miktarda gerilimi kaldırabilen çemberleme çeşitleri uygun olabilmektedir.


Plastik Şerit & Polipropilen Çember


polipropilen pp çember fiyatları